هر روز افراد بیشتری درگیر باغبانی می شوند. اگرچه باغبانی می تواند سرگرم کننده باشد، اما مسئولیت زیادی نیز به همراه دارد - به خصوص با مراقبت از سلامت گیاهان و رفاه کلی. یکی از راه‌هایی که می‌توانید مطمئن شوید سبزی‌هایتان زنده و سالم می‌مانند، هرس کردن آن‌ها است.

هرس فقط مختص باغبانان حرفه ای و باغبانان نیست. همه باغبانان، حتی مبتدیان، تشویق می شوند که گیاهان خود را برای حفظ سلامت آن هرس کنند. این کار آسانی نیست - اما اگر ابزار مناسبی را برای کاهش خسته‌کننده‌تر پیدا کنید، می‌توانید آن را آسان‌تر و بدون دردسرتر کنید. 

برای کمک به شما در انتخاب قیچی هرس مناسب که به بهترین وجه با نیازها و خواسته های شما کار می کند، در اینجا برخی از رایج ترین انواع ابزار برای هرس استفاده می شود:

قیچی هرس بای پس بهتر است روی چوب زنده استفاده شود. آنها درست مانند قیچی عمل می کنند که در آن تیغه ها از یکدیگر عبور می کنند. این هرس ها به دلیل ایجاد برش های تمیز و آسان برای استفاده و راحت بودن برای باغبانان شناخته شده اند.

قیچی هرس سندان معمولاً روی شاخه های آسیب دیده و مرده استفاده می شود. تیغه ها در یک طرف و سندان در طرف دیگر قرار دارند. مانند نحوه بریدن چاقو بر روی تخته خرد کردن، تمایل به له شدن سخت دارد - به همین دلیل استفاده از این هرس ها روی چوب زنده توصیه نمی شود.

قیچی هرس سندان   شبیه به هرس سندان با یک تیغه در یک طرف و یک تیغه صاف در طرف دیگر است. این ابزار به افراد کمک می کند تا در مراحلی هرس کنند که بریدن شاخه های ضخیم تر را آسان تر می کند.

در قیچی هرس به دنبال چه چیزی باشیم؟


کیفیت تیغه ها و ساخت کلی
یکی از مهمترین اجزای هرس تیغه های آن است. تولید کنندگان مختلف از تیغه های مختلفی برای هرس خود استفاده می کنند - فولاد ضد زنگ، آهنگری یا فولادی با کربن بالا. دوام، سختی، وضوح و مقاومت در هر کدام متفاوت است.

بدون توجه به کیفیت تیغه، به احتمال زیاد بعد از استفاده طولانی مدت کارایی خود را از دست خواهد داد. با تیغه های با کیفیت بالا، یک تیز کردن ساده می تواند آن را به  اوج عملکرد خود بازگرداند. از سوی دیگر، تیغه های کم کیفیت می توانند در طول زمان تغییر شکل دهند. هنگامی که این اتفاق می افتد، شما نمی توانید برش های تمیز و تیز ایجاد کنید و حتی می توانید به گیاهان خود آسیب وارد کنید.

تیغه های با روکش تیتانیوم  تعادل را از نظر تیزی، دوام و ضد خوردگی ایجاد می کنند. پوشش تیتانیوم تیغه را تقویت می کند، اصطکاک را در حین برش کاهش می دهد و از خوردگی آن جلوگیری می کند. بنابراین، طول عمر بیشتر قیچی هرس را فراهم می کند. 

هرس‌های  از تیغه‌های باکیفیت استفاده می‌کنند که با استفاده از سیستم پوشش تیتانیوم اختصاصی پردازش می‌شوند که نه تنها از زنگ زدگی آن‌ها جلوگیری می‌کند، بلکه به باغبان اجازه می‌دهد تا از هرس‌ها با حداکثر ظرفیت خود استفاده کند. این فناوری مقاومت لبه برش را افزایش می دهد که طول عمر تیغه ها را افزایش می دهد - و ارزش خرید را دارد.

 

 

ظرفیت برش
انتخاب ابزار مناسب بستگی به این دارد که چه نوع گیاهانی را می خواهید هرس کنید.

هنگام بریدن شاخه ها، هرس با ظرفیت برش حداقل 1 اینچ برای اکثر کارها مناسب است. این ابزار برای کوتاه کردن شاخه های درختان میوه، تمیز نگه داشتن گل های چند ساله، هرس شاخه های بلند از درختچه ها و سایر شاخه های کوچکتر مناسب است.

طراحی ارگونومیک
هرس می تواند بسیار خسته کننده باشد - به خصوص زمانی که آن را برای مدت طولانی انجام می دهید. چه به صورت روزانه و چه ساعات طولانی تری این فعالیت را انجام دهید، داشتن یک جفت قیچی که باعث می شود تلاش کمتری انجام دهید هدف است. این به شما کمک می کند تا یک تجربه هرس راحت داشته باشید. استفاده از مدل هایی که دارای طراحی ارگونومیک، سبک وزن و مناسب برای گرفتن هستند، می تواند راحتی و پشتیبانی بیشتری را برای دستان شما هنگام هرس ایجاد کند. دستگیره های بالشتکی ضد لغزش با پدهای ضربه گیر می توانند به اطمینان از گرفتن ایمن و جلوگیری از فشار و آسیب مچ دست کمک کنند.

یافتن بهترین قیچی هرس کار آسانی نیست - به خصوص به این دلیل که بازار محصولات امیدوارکننده زیادی را ارائه می دهد که ویژگی ها و کیفیت یکسانی دارند.


در اینجا ویژگی هایی وجود دارد که باید در مارک های برتر مانند  به دنبال آنها باشید:
مکانیسم قفل ایمنی
این ویژگی در مواقعی که از قیچی استفاده نمی شود فک ها را می بندد. این به طور عمدی برای اطمینان از ایمنی و جلوگیری از وقوع صدمات و حوادث طراحی شده است. 

شیار شیره
شیار شیره از چسبیدن تیغه های هرس به یکدیگر جلوگیری می کند. این ویژگی به شما کمک می کند تا با تمیزتر نگه داشتن تیغه های خود برای مدت طولانی تری در زمان صرفه جویی کنید. همچنین می تواند از انتقال بیماری ها از گیاه به گیاه جلوگیری کند. 

طراحی ارگونومیک
هرس هایی با طراحی ارگونومیک می توانند خستگی دست ها را کاهش دهند، به خصوص در هنگام هرس برای ساعات طولانی. این می تواند به شما کمک کند تا یک تجربه هرس بدون زحمت و راحت داشته باشید.

قیچی هرس های ما از نظر ارگونومی مهندسی شده اند تا هنگام هرس راحتی دستان شما را فراهم کنند. ساختار آن با اجازه دادن به دست شما در حالت خنثی به حداقل رساندن صدمات مچ دست کمک می کند. این می تواند یک تجربه هرس راحت را بدون به خطر انداختن چسبندگی و کنترلی که باید داشته باشید به شما ارائه دهد. هرس با طراحی ارگونومیک برای افرادی که شرایط حرکت دستی دارند و کسانی که قبلا آسیب دیدگی و جراحی دست داشته اند توصیه می شود.

نرده شیشه ای چیست و چه خطراتی دارد

نرده آلمنیومی چیست و در راه پله چه نمایی دارد

نرده استیل و سیم بکسل

هرس ,های ,تیغه ,کند ,قیچی ,استفاده ,قیچی هرس ,می کند ,می تواند ,تیغه های ,به شما ,راحت داشته باشید

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

اخبار دندانپزشکی celesteclothes تصفیه آب تصفیه مارکت nadian IDPay.ir/ketab1401/file تعمیر تخصصی خودروهای رنو عکاسی کاربردی وبلاگ کالا به کالا مجله اینترنتی زیبارو تولیدی قابلمه گرانیتی