چه صاحب خانه ای باشید که برای اولین بار روی ابزارهای مراقبت از چمن سرمایه گذاری می کند یا یک حرفه ای باتجربه که به دنبال ارتقاء زرادخانه تجهیزات برق خود هستید، احتمالاً یک ماشین چمن زنی می خواهید تا محوطه سازی را به تجربه ای سریعتر و آسان تر تبدیل کند. با یک ماشین چمن زنی باکیفیت در سوله خود، می توانید چمن حیاط خود را در زمان کمتر و با دقت بیشتری برش دهید و از پرداخت هزینه به یک منظره ساز حرفه ای نجات پیدا کنید.

 

ماشین های چمن زنی ماشین های نسبتا ساده ای هستند. همه ماشین های چمن زنی دارای چرخ هستند که به شما امکان می دهد در اطراف حیاط خود حرکت کنید و در حین انجام یک نتیجه خوب و یکنواخت، چمن را ببرید. در حالی که طراحی آنها ممکن است متفاوت باشد، اکثر محصولاتی که امروزه فروخته می شوند، ماشین های چمن زن چرخشی هستند که از یک موتور برای تولید نیرو و چرخاندن یک تیغه افقی استفاده می کنند. تیغه با چنان سرعتی می‌چرخد که هنگام برخورد با چمن‌ها به آن می‌پیچد و معمولاً این تیغه‌ها در یک عرشه قرار می‌گیرند، پوششی که از پرواز علف و سایر اشیاء در حین کار با دستگاه جلوگیری می‌کند. با این حال، هنوز ماشین‌های چمن‌زنی قرقره‌ای قدیمی وجود دارند که با فشار یا کشیدن دستی دستگاه، تیغه‌ای عمودی را می‌چرخانند.

 

انواع مختلفی از ماشین های چمن زنی وجود دارد که می توان از بین آنها انتخاب کرد، از جمله ماشین چمن زنی سواری، ماشین چمن زنی، ماشین چمن زنی خودکششی و حتی ماشین چمن زنی رباتیک خود کار. علاوه بر این، ماشین های چمن زنی می توانند دستی، گازسوز یا برقی باشند و گزینه های برقی حتی بیشتر به طرح های سیمی و بی سیم تقسیم می شوند.

 

در حالی که بیشتر ماشین‌های چمن‌زنی چند صد دلار قیمت دارند، گزینه‌های ارزان‌قیمتی با قیمت کمتر از ۱۰۰ دلار و مدل‌های سطح بالا با برچسب‌های قیمتی هزاران دلاری در دسترس هستند - می‌توانید هنگام خرید ماشین چمن‌زنی هر مبلغی را خرج کنید. سبک و ویژگی های انتخاب شما در نهایت تعیین می کند که هنگام خرید این ابزار مراقبت از چمن چقدر هزینه کنید، بنابراین در اینجا همه چیزهایی است که برای تصمیم گیری آگاهانه باید بدانید.

در ماشین چمن زنی به دنبال چه چیزی باشیم؟

هنگام خرید ماشین چمن زنی عوامل مختلفی وجود دارد که باید به آنها فکر کنید این شامل:

 
 • اندازه چمن: به عنوان یک قاعده کلی، ماشین های چمن زنی فشاری فقط برای کسانی توصیه می شود که مساحت هکتار یا کمتر دارند. بزرگتر از این است و احتمالاً در جمع آوری انرژی برای چمن زنی کل منطقه با مشکل مواجه خواهید شد، زیرا باید ماشین چمن زنی را به اطراف فشار دهید. حتی با یک ماشین چمن زنی خودکششی، این یک کار خسته کننده است، به خصوص در تابستان!
  اگر بیش از هکتار زمین برای چمن زنی دارید، بهتر است یک ماشین چمن زنی سواری داشته باشید که در حین حرکت در اطراف چمن خود روی آن بنشینید.
 • زمین: هنگام خرید ماشین چمن زنی، باید زمین حیاط خود را نیز در نظر بگیرید. آیا بیشتر صاف و شفاف است؟ یا تپه ها و موانعی برای پیمایش وجود دارد؟ صاحبان خانه هایی با چمن های کوچک و نسبتاً مسطح معمولاً به یک ماشین چمن زنی استاندارد یا حتی یک ماشین چمن زنی قرقره ای راضی هستند، اما اگر تپه هایی برای حرکت دارید، یک ماشین چمن زنی خودکششی می تواند بخشی از فشار را از کار خارج کند، زیرا از موتور استفاده می کند. برای به حرکت درآوردن چرخ ها، وقتی روی تپه هستید، به شما دست می دهد. به طور مشابه، اگر سنگ، تخت گل، فواره یا سایر تزئینات چمن زنی برای چمن زنی دارید، ممکن است بخواهید یک ماشین چمن زنی با شعاع صفر را در نظر بگیرید که می تواند بسیار راحت تر از یک سواری معمولی در اطراف موانع هدایت شود.
 • منبع تغذیه همانطور که در بالا ذکر شد، دو راه اصلی برای تغذیه یک ماشین چمن زنی وجود دارد - گاز و برق - و هر روش مزایا و معایبی دارد. ماشین‌های چمن زنی معمولاً قدرت بیشتری دارند و به راحتی می‌توانند تمام مدت جلسات چمن زنی شما را دوام بیاورند، اما تعمیر و نگهداری کمی پیچیده‌تر است و این ماشین‌ها اغلب با سیم کشی شروع می‌شوند که استفاده از آن برای برخی افراد ممکن است سخت باشد.
  از سوی دیگر، ماشین‌های چمن‌زنی برقی بی‌سیم بی‌صدا، تمیزتر، و راه‌اندازی آسان‌تر هستند، اما معمولاً آنقدر قدرتمند نیستند و نمی‌توان آن‌ها را با هر بار شارژ به مدت طولانی کار کرد. ماشین‌های چمن‌زن برقی سیم‌دار زمان کار نامحدودی را در اختیار شما قرار می‌دهند، اما برخی از افراد در حین چمن‌زنی، داشتن یک سیم در پشت آن ناخوشایند است.
 • اندازه عرشه: اندازه عرشه اساساً تعیین می‌کند که تیغه‌های ماشین چمن‌زنی چقدر پهن باشند - عرشه بزرگ‌تر به معنای تیغه‌های بزرگ‌تر است. عرشه ها از حدود 20 تا 70 اینچ یا بزرگتر متغیر هستند، اما بیشتر صاحبان خانه ها عرض بین 30 تا 60 اینچ را انتخاب می کنند.
  چرا اندازه عرشه مهم است؟ عرشه‌های عریض‌تر می‌توانند مسیرهای بزرگ‌تری را در هر مسیر برش دهند، به این معنی که بریدن چمن شما زمان کمتری می‌برد - اما فقط در صورتی که حیاط شما نسبتاً مسطح و شکل یکنواخت باشد. عرشه‌های عریض‌تر می‌توانند مسیرهای مستقیم را به سرعت قطع کنند، اما حرکت در اطراف موانع مانند تخت‌خواب‌ها، درختان و بوته‌ها را سخت‌تر می‌کنند. مانور عرشه‌های کوچک‌تر آسان‌تر است، اما به پاس‌های بیشتری در نواحی مستقیم و باز نیاز دارند.
 • بریده های چمن: ماشین های چمن زنی می توانند به روش های مختلفی با علف های بریده شده مقابله کنند. کم هزینه ترین گزینه این است که به سادگی یک ماشین چمن زنی با تخلیه جانبی بخرید، که بریده های علف را روی چمن شما می ریزد. بسیاری از صاحبان خانه ها به سادگی تکه های چمن را در حیاط خانه خود رها می کنند ، زیرا آنها متلاشی می شوند و به عنوان کود عمل می کنند و به پرورش یک پوشش سرسبز و زیبا کمک می کنند. با این حال، اگر بریده های شما ضخیم و/یا کلوخه باشند، ممکن است اثر مع داشته باشند و به چمن شما آسیب برسانند. در این مواقع، باید بریده ها را جمع کنید و کار بیشتری برای خود ایجاد کنید.
  گزینه رایج دیگر ماشین چمن زنی با کیسه زن است. این ماشین‌ها معمولاً گران‌تر هستند، زیرا شما باید یک کیسه را جداگانه بخرید، اما شما را از چنگ زدن حیاط نجات می‌دهند، زیرا در حین رفتن، بریده‌ها را جمع‌آوری می‌کنند. با این حال، اگر حیاط بزرگی دارید، به خاطر داشته باشید که ممکن است هنگام چمن زنی بیش از یک بار نیاز به خالی کردن کیسه داشته باشید. همچنین باید راهی برای دور ریختن بریده هایی که جمع آوری می کنید، بیابید، چه آنها را کمپوست کنید و چه آنها را در کیسه ای برای بازیافت درآورید.
 • پیوست ها: اگر یک ماشین چمن زنی سواری را انتخاب می کنید، ممکن است یک ماشین چمن زنی را بخواهید که با ضمیمه های مختلف سازگار باشد، زیرا این کار می تواند کاربرد دستگاه شما را بسیار افزایش دهد. برخی از ملحقات محبوب (که باید جداگانه بخرید) عبارتند از گاری های کمپرسی، چنگک، هواکش های چمن، پخش کننده کود، غلتک های چمن و غیره.

نرده شیشه ای چیست و چه خطراتی دارد

نرده آلمنیومی چیست و در راه پله چه نمایی دارد

نرده استیل و سیم بکسل

چمن ,زنی ,ماشین ,یک ,های ,کار ,چمن زنی ,ماشین چمن ,یک ماشین ,های چمن ,ماشین های ,عریض‌تر می‌توانند مسیرهای

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سمساری های انلاین مقاله - پایان نامه - تحقیق kalatag سرگرمی - پروژه - آهنگ - کلیپ - عکس - مطالب جذاب اخبار وبلاگ شما سرویس آشپزخانه وسیسمونی مشاوره خرید و فروش خودرو در ایران دست‌نوشته‌های غیر شخصی یک دانشجوی خسته! کاکتوس صورتی