اگر نمی دانید کدام اره برای شما مناسب است، می توانید با گوش دادن به توصیه های ما انتخاب کنید. کاربران نیمه حرفه ای معمولاً اره برقی یا بی سیم را ترجیح می دهند. کاربران حرفه ای و کسانی که به موتور بسیار قوی تری نیاز دارند، جایگزین بنزین می خرند. برای کاربران آماتور، در صورت عدم وجود مشکل برق، اره برقی توصیه می شود. با این حال، متأسفانه نمی توان به طور کامل یک درخت را با این ابزار قطع کرد، زیرا قدرت آنها کمتر از مدل های بنزینی است. اگر قرار است کار سخت و طاقت فرسایی مانند بریدن یک درخت ضخیم انجام دهید، می توانید اره برقی بنزینی تهیه کنید. برای کارهای سخت، می توانید گزینه هایی با حداقل قدرت موتور 4.5 اسب بخار و طول تیغه 50-60 سانتی متر انتخاب کنید. 

اگر قصد دارید کارهای مختلف زیادی را با اره برقی انجام دهید، می توانید بازده بهتری از محصولات بنزینی بگیرید. باید به این نکته توجه کنید که یک اره برقی چند منظوره که می تواند هر از چند گاهی از پس کارهای دشوار برآید، دارای قدرت موتور 3.5 تا 5 اسب بخار است. این واقعیت که طول تیغه بیشتر از 45 سانتی متر است به شما مزیت می دهد. با این حال، اگر قصد بریدن شاخه های نازک، انجام کارهای نجاری کوچک، انجام تعمیرات باغ را دارید، می توانید از بین اره های برقی بنزینی سبک و مدل های برقی با حداکثر قدرت موتور 3.5 اسب بخار انتخاب کنید. 

فرقی نمی کند که کدام مدل اره برقی را انتخاب کنید، باید دقت کنید که از برندهای با کیفیت و محصولات اصلی خریداری کنید. با انتخاب وسایل نقلیه با سطوح امنیتی بالا، می توانید بازده کاری خود را افزایش دهید، کارها را آسان کنید و امنیت خود را برقرار کنید. 

اره برقی چیست و چه کاربردی دارد؟

اره‌های برقی که فرآیند برش را با چرخاندن زنجیر به دور یک ف بیضوی تکمیل می‌کنند، اره‌های برقی نامیده می‌شوند. ابزاری که برای کارهای بزرگ و سخت استفاده می شود، بیشتر برای قطع درختان و نگهداری از باغ استفاده می شود. ابزارهای برش ناهموار برای کارهای ظریف و سطوح صاف مناسب در نظر گرفته نمی شوند. برای برش چوب فقط باید از اره های زنجیری استفاده کنید و سعی نکنید موادی مانند سنگ یا سنگ را برش دهید. 

چگونه از اره برقی استفاده کنیم؟

 • ابتدا باید اره برقی را به منبع برق وصل کنید یا آن را سوخت گیری کنید تا برق بگیرد. 
 • سپس برای گرفتن برق باید دکمه مربوطه اره برقی را فشار دهید. 
 • باید چوک اره را بالا بیاورید و طناب را به شدت بکشید. وقتی بعد از چند بار کشیدن صدای قوی موتور شنیدید باید چوک را ببندید و دوباره طناب را بکشید. این بدان معنی است که اره کار می کند. 
 • اگر موتور اره داغ است، نیازی به باز کردن چوک ندارید. شما می توانید موتور را به سادگی با کشیدن طناب روشن کنید. 
 • در حین برش، باید اره برقی را با گرفتن دسته ها با دو دست محکم بگیرید. دستگیره عقب را با دست راست و دسته جلو را با دست چپ بگیرید. با گرفتن مناسب، می توانید در صورت ضربه زدن غیرمنتظره، کنترل خود را حفظ کنید. 
 • برای افزایش کارایی و کار ایمن، باید از اره با قدرت کامل استفاده کنید. 
 • شما می توانید موتور را با استفاده از ماشه بالایی و ماشه پایینی که در منطقه عملیاتی قرار دارد، روشن کنید. ابتدا باید ماشه بالا و سپس ماشه پایین را فشار دهید و هر دو را همزمان با روشن کردن نگه دارید. 
 • باید کمی به پهلو خم شوید، از خط زنجیر برش فاصله بگیرید و به این ترتیب برش دهید. 
 • شما هرگز نباید در یک هواپیما بالاتر از سطح شانه برش دهید. بالا نگه داشتن آن می تواند باعث از دست دادن کنترل شود. 
چگونه از اره برقی استفاده کنیم؟
 • در مواقع اضطراری می توانید با فشار دادن اهرم ترمز به جلو از خود محافظت کنید. 
 • قبل از استفاده از اره برقی حتماً باید دفترچه راهنمای محصول را مطالعه کنید. اگرچه دستورالعمل استفاده تقریباً یکسان است، عملکرد اره برقی ممکن است بسته به مدل و مارک متفاوت باشد. برای یادگیری نحوه استفاده از اره برقی، باید قبل از اولین عملیات با دستورالعمل های کار آشنا شوید. 
 • هرگز نباید سعی کنید با یک زنجیر کور برش دهید. با یک زنجیر تیز باید فشار کمی برای برش چوب وارد کنید. اگر هنگام برش گرد و غبار چوب بیرون بیاید، نشان دهنده این است که زمان تعمیر فرا رسیده است و زنجیر کند شده است. 

انواع اره برقی چیست؟

 • اره برقی معمولاً برای کارهای کوچک و متوسط ​​استفاده می شود. متأسفانه، میزان استفاده در باغ های بزرگ کاهش می یابد، زیرا طول کابل می تواند مشکل ساز باشد. 
 • در مناطقی که دسترسی به برق وجود ندارد، در باغ های بزرگ ترجیح داده می شود. علاوه بر قدرت موتور و زمان کارکرد، طول نوک نیز ملاک انتخاب است. 
 • اره‌های برقی شارژی معمولاً از یک نوار راهنمای کوتاه استفاده می‌کنند. به همین دلیل کارایی کافی فقط با استفاده صحیح حاصل می شود. 

قیمت اره برقی 

قیمت اره های برقی به طور کلی بر اساس قدرت موتور و طول تیغه متفاوت است. علاوه بر این نکاتی مانند سیستم برق اره برقی و ظرفیت کاری آن پس از پرکردن برق در قیمت آن تاثیرگذار است. وقتی کشاورزان ما فقط قیمت اره برقی را انتخاب می کنند، اغلب انتخاب هایی می کنند که برای آنها مناسب نیست. در حین انتخاب ابتدا باید گزینه های مناسب خود را با قدرت موتور و طول تیغه انتخاب کنید که پاسخگوی نیاز شما باشد. سپس می توانید با بررسی تمامی امکانات از میان این گزینه ها که مناسب شما هستند، به سراغ مقایسه قیمت ها بروید. 

هنگام استفاده از اره برقی باید به چه نکاتی توجه کرد؟ 

هنگام استفاده از اره برقی، باید از کفش های ایمن، لباس های راحت اما متناسب، دستکش های محافظ، محافظ سر، چشم و گوش استفاده کنید. همچنین هنگام خستگی، تحت تأثیر مواد مخدر یا مواد مخدر و یا زمانی که کم خواب هستید، نباید از اره برقی استفاده کنید. علاوه بر این، هنگام حمل اره برقی، باید مطمئن شوید که ابزار خاموش است، زنجیر به سمت عقب است و صدا خفه کن از بدن شما دور است. هرگز نباید بدون ایجاد یک محل کار تمیز، بدون دانش حرفه ای و بدون استفاده از تجهیزات ایمنی شروع به استفاده از اره برقی کنید. شما باید یک مسیر فرار برنامه ریزی شده داشته باشید و همیشه با در نظر گرفتن برنامه B عمل کنید. 

');zp.write('